Školní výlet

Na školní výlet nás paní učitelka začala připravovat několik dní předem. Kromě instrukcí ohledně slušného chování jsme si povídali o tom, co nás v Praze čeká.
Ve čtvrtek jsem vstávala o půl šesté ráno, abych stihla autobus. Jelikož mělo být velké teplo, tak mi máma nabalila plný batoh pití. Připadala jsem si jako velbloud, ale máma mě ujistila, že se bude hodit. Jako vždy měla pravdu. Když jsme přijely ke škole, skoro všichni už tam byli, i autobus. Hezky jsme se uvelebili a vyrazili směr Praha. Nálada byla dobrá, všichni jsme se těšili. Ale to jsme ještě netušili, jak to bude v tom horku náročné.
První zastávka byla rotunda sv. Martina. Pak jsme pěšky přešli na Vyšehrad. Na Slavíně jsme hledali hroby známých lidí. Vzpomněli jsme si na varování paní učitelky a snažili jsme se chovat tiše.
Autobusem jsme přejeli přes Prahu na Pražský hrad. Bylo čím dál větší teplo. Prošli jsme hrad od prvního nádvoří až po Daliborku. Viděli jsme střídání stráží. Ve Zlaté uličce jsme nakoukli do malých domečků.
Na Karlově mostě se nikdo neztratil, a tak jsme viděli i Orloj a sochu sv. Václava.
Do autobusu jsme se už vyloženě těšili. Všichni to ve zdraví přežili a vrátili jsme se v pořádku domů.
Byl to moc pěkný výlet. Nejvíc se mi líbil Vladislavský sál.